Наші професії

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1, А2, В1

Самостійно  виконує  сільськогосподарські  та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна понад 73,5 кВт (понад 100 к.с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються з тракторами цієї потужності відповідно до вимог агротехніки та агротехнології. Виконує щозмінне технічне обслуговування тракторів, сільськогосподарських машин, які експлуатує. Визначає несправності тракторів, причіпних знарядь і машин, що з ними агрегатуються, усуває їх. Самостійно виконує технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них. Виконує слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються.

Самостійно виконує сільськогосподарські (збиральні) роботи на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнах згідно з вимогами агротехніки та агротехнології. Виконує слюсарні роботи середньої складності під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту комбайнів. Дотримується правил дорожнього руху та правил технічної експлуатації самохідних зерно- і кукурудзозбиральних комбайнів.

Професійно-практична підготовка здійснюється в навчальних майстернях, лабораторіях, навчально-виробничих дільницях, або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Оператор тваринницьких комплексів та механізованих ферм

Знає основні вимоги до умов утримання тварин при механізації виробничих процесів; правила технічної експлуатації засобів механізації;

ознаки найпоширеніших хвороб і основні способи надання першої допомоги захворілим та постраждалим тваринам. Вміє приймати велику рогату худобу та коней і забезпечувати їх збереження під час чергування, у разі потреби забивати тварин. Годувати, напувати хворих тварин. Стежити за роботою механізмів. Викликати чергового слюсаря або електромонтера д ля ремонту несправних механізмів. Додержуватися правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Професійно-практична підготовка здійснюється на  навчально-виробничих дільницях, або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Оператор машинного доїння

 Проводить машинне доїння корів двома апаратами з продуктивністю в середньому по групі на фуражну корову до 3,5 тис. кг молока на рік. Здійснює машинне доїння кобил, овець,  проводить машинне доїння корів в ізоляторі.

Перевіряє на мастит і виконує ветеринарно-санітарні роботи з догляду за вим’ям та профілактику захворювань на мастит,  додержується правил машинного доїння корів, – вмикає і вимикає апарати, перевіряє їх на частоту пульсацій та контролює роботу.

Вживає заходів щодо поліпшення утримання тварин, годівлі збалансованими за поживними речовинами кормами з метою підвищення молочної продуктивності, одержання молока високої якості та збільшення виходу телят. Розбирає та складає, промиває та дезінфікує доїльні апарати, проводить технічне обслуговування і усуває несправності. Роздає корми, чистить годівниці, корів,  миє й чистить молочний посуд та прибирає приміщення. Допомагає ветеринарним фахівцям під час проведення профілактичних заходів з лікування, штучного осіменіння тварин. Дотримується ветеринарно-санітарних правил на молочній фермі.

Професійно-практична підготовка здійснюється на  навчально-виробничих дільницях, або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Оператор з ветеринарного оброблення тварин

Знає основи анатомії і фізіології тварин. Під керівництвом та контролем проводить масові лікувально-профілактичні обробки, термометрію, щеплення, вводить діагностичні препарати під час масових досліджень тварин і птиці.

Знає найчастіше застосовувані лікарські засоби, їх дію і способи введення в організм тварин;

Виконує ветеринарно-профілактичні заходи із запобігання захворюванням і загибелі тварин та птиці. Доглядає за хворими тваринами в ізоляторі, допомагає фахівцям ветеринарної медицини в лікуванні тварин, надає першу допомогу тваринам у разі травматичних ушкоджень і отруєнь, оброблює рани, проводить кастрацію, допомагає фахівцям ветеринарної медицини під час родів і взяття матеріалу для дослідження.

Дотримується правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки, здійснює заходи з державної реєстрації суб’єкта малого підприємництва, знає основи формування бізнес-плану.

Професійно-практична підготовка здійснюється на  навчально-виробничих дільницях, або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Плодоовочівник

Знає агротехніку та технологію виконання ручних робіт, робіт з обслуговування механізованих агрегатів під час підготовки ґрунту до висівання й садіння, приготування та змішування органічних та мінеральних добрив, підготовки насіння, садіння й підсаджування розсади, сіянців, саджанців, живців та іншого садивного матеріалу, догляду за посівами і насадженнями, техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон,  правила сортування, пакування, транспортування плодово-ягідної та овочевої продукції, способи її переробки;

Вміє високопродуктивно використовувати машини та знаряддя для виконання роботи  з обробітку ґрунту, висівання, садіння, догляду за посівами і насадженнями овочів,  плодів, ягід.

Володіє сучасною технологією вирощування овочів, плодів, ягід агротехнічними способами роботи на живому тяглі, ручних робіт,  робіт з обслуговування машин і знарядь під час механізованого обробітку ґрунту, висівання й  садіння, догляду за посівами та насадженнями, збирання врожаю;

 Виконує ручні  та механізовані польові роботи з вирощування овочів і плодів,  із  перероблення овочів, плодів та ягід;

Професійно-практична підготовка здійснюється в навчальних   лабораторіях, навчально-виробничих дільницях, або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Штукатур

Знає склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову розчинонасосів, цементгармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь.

Вміє наносити штукатурний розчин на поверхню за допомогою розчинонасоса.

Поліпшено оштукатурювати вручну прямолінійні поверхні стін, стель, гладких стовбурів, пілястрів, ніш з укосами, балок постійного перерізу та ремонт поліпшеної штукатурки. Оштукатурювання укосів, присхідців та відливів. Витягування падуг з оброблянням кутів. Улаштовувати безпіщану накривки під високоякісне фарбування.

 Розчищувати шви між плитами збірного залізобетонного перекриття стіновими панелями. Опоряджання лузг та усенків. Механізоване нанесення розчину на обштукатурені поверхні. Торкретування поверхонь. Опоряджувати укоси збірними елементами. Оштукатурювати камери коробів та каналів по сталевій сітці

Лицювальник-плиточник

Знає способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи установлювання та кріплення фасонних плиток; правила ремонту підлог та заміни облицьовуваль­них плиток; способи облицьовування поверхонь натуральними матеріалами.

Вміє провішувати та промаячковувати під облицьовування прямолінійної поверхні. Облицьовування пілястр, ніш та інших конструктивних елементів поверхонь. Облицьовувати плитками на розчині та клейових сумішах суцільних прямолінійних поверхонь стін з товщиною швів до 2 мм. Установлювати фасонні плитки (карнизних, плінтусних, кутових). Укладати фризу простого рисунку з розміткою. Проводити заміну облицьовувальних плиток, ремонт плиткових підлог, облицьовувати поверхні стін натуральними матеріалами.