Велика Британія

Сезонна робота у Великій Британії для студентів Новоселицького  аграрного професійно-технічного ліцею в 2022 р.

Набір на дану програму триватиме до кінця грудня 2021

Програма сезонної роботи у Великій Британії для студентів аграрних навчальних  закладів України була відновлена у 2019 році після тривалої перерви з  2012 року. Уряд Англії відновив дану програму у формі пілотного проекту для студентів країн Східної Європи, зокрема України та Молдавії. Організаторами програми є кілька британських компаній, з однією із яких наш заклад підписав офіційну угоду про співробітництво. За результатами підписаної угоди студенти ліцею отримали можливість щорічно проходити виробничу практику у Великій Британії у межах затверджених квот. Таким чином Ви маєте реальний шанс отримати практичний досвід роботи у сфері рослинництва, здобувши добре оплачувану  сезонну роботу  в Британії.

Зверніть увагу, що програма є безкоштовною! Учням  не потрібно оплачувати послуги організатора практики, а також вносити додаткових платежів за участь у програмі на користь ліцею.

Чому Вам варто поїхати через наш ліцей:

1. Ми надамо Вам важливі консультації щодо проходження співбесіди з організатором стажування, що забезпечить підтвердження Вашої кандидатури. Таким чином, Ви зможете розраховувати на отримання місця на сезонну роботу в Британії в 2022 році відповідно до виділеної в нашому закладі квоти.
2. Ми супроводжуватимемо та консультуватимемо Вас під час перебування в Англії. В тому числі, у разі необхідності, ми допоможемо Вам повернути сплачений податок.
3. Після повернення з практики Ви зможете взяти участь в інших міжнародних програмах, доступних студентам нашого закладу.
Запрошуємо усіх студентів ознайомитися з умовами програми і радимо скористатися її перевагами!
4. Ви зможете отримати якісну професійно-технічну освіту в галузі сільського господарства та стати кваліфікованим фахівцем по вибраній спеціальності.

Умови

Галузі розміщення:  рослинництво, польові роботи, а саме:
– збір фруктів та ягід (полуниця, малина, ожина та інші);
– збір овочів (капуста, броколі, цибуля тощо);
– господарства по вирощуванню грибів;
– пакування фруктів та овочів ( у пакувальному цеху ).

Термін роботи: 5- 6 місяців

Обов’язки на виробництві: в залежності від типу роботи :

– збір фруктів в полі або в теплиці (ягоди зазвичай ростуть не на землі, а на рівні поясу на спеціальних поличках);
– збір овочів у полі;
– пакування, фасування, відвантаження овочів та фруктів у пакувальному цеху.

Проживання: житло робітникам надається завжди. Зазвичай це літній будинок (караван)  або хостел для працівників неподалік від ферми. Проживання від 2 до 6 осіб в одному будинку, як правило по двоє в кімнаті. Кухня із усім кухонним приладдям, ванна кімната, пральня знаходяться в тому ж будинку або в окремому приміщенні неподалік. 

Вартість житла:
 52,85 фунта в тиждень (списується із заробітної плати).

Зарплата: 8,91 фунтів на годину. На деяких фермах працівники, що не досягли 25 річного віку отримують 7,70 фунтів за одну годину. Виплачується на банківську картку, як правило, раз в тиждень.

За 200 годин роботи (середня місячна кількість робочих годин на фермах) студенти можуть заробляти 1300 доларів щомісяця ( після сплати податків, вартості житла та економного харчування).

Якщо Ви будете перевиконувати встановлену норму роботи (наприклад по збору полуниці), то Вам будуть платити додатково і Ваша погодинна ставка буде більше ніж 8,91 фунтів. Тобто є можливість заробляти більше ніж 1300 доларів на місяць!

Ставка податку із заробітної плати студентів: знижена до 8-9 відсотків. Якщо Ваш заробіток складе за 6 місяців більше ніж 12000 фунтів, податок на суму більше вказаної буде значно вищою, до 25 відсотків, однак частину цього податку можна буде повернути після закінчення програми.

Понадурочні години роботи оплачуються за такою ж самою погодинною ставкою – 8,91 фунт на годину. Їх наявність не є обов’зковою умовою і залежить від виробничої доцільності та волі роботодавця.

Cоціальний захист: працівник має право на безкоштовне медичне обслуговування та невідкладну медичну допомогу, виплату лікарняних у разі хвороби. Для цього одноразово сплачується страховий внесок у розмірі 30 фунтів (вираховується із першої заробітної плати).
Працівникові також гарантується виплата відпускних коштів у сумі 100-150 фунтів за місяць в залежності від величини зарплати ( виплачується після закінчення роботи).


Процедура та терміни оформлення

Усі бажаючі оформитись на сезонні роботи в Англії проходять консультації працівника міжнародного відділу, на якій приймається остаточне рішення щодо готовності студента до участі у програмі. Також Ви отримуєте важливу інформацію щодо правильності заповнення анкети організатора програми та проходження з ним співбесіди!

Заявки на участь у програмі на сезон 2022 року приймаються до 1 січня 2022 року. Однак ми радимо усім студентам подавати свої заявки якнайскоріше, так як  кількість вакансій лімітована і першими будуть оброблятися заявки тих кандидатів, хто подав їх раніше. Для цього зверніться до міжнародного відділу ліцею.

У кінці 2021 року усі претенденти будуть проходити дистанційну співбесіду з організатором програми сезонної роботи у Великій Британії. Під час співбесіди Ви зможете поставити будь-яке запитання представникові організатора та отримати якісну відповідь щодо умов програми. У разі успішного проходження співбесіди Вашу кандидатуру офіційно затвердить компанія-організатор та протягом місяця Ви отримаєте запрошення на роботу. На наступному етапі Ви заповните візову анкету та подасте документи для отримання сезонної робочої візи до посольства Великої Британії в Україні. Очікування дозволу на роботу від Імміграційної служби Англії: 2 – 3 тижні.

Звертаємо Вашу увагу, що особи, які мали попередні депортації із країн Шенгенської угоди, Англії, Канади чи США дуже ймовірно, що отримають відмови в отриманні візи, тому їхня участь у цій програмі неможлива! Також це стосується тих осіб, які їздили до Британії в минулі роки та порушили умови програми ( наприклад невчасно повернулися до України або залишили ферму без попередження та поважних причин).

Витрати студента на програму:
– вартість візи : 244 фунти (приблизно 300 доларів США);
– вартість подорожі до Великої Британії (літаком) : біля 200 доларів;
– транспортні витрати по Британії : приблизно 30 – 60 доларів. (представник ферми зустріне Вас в заздалегідь обумовленому місці та відвезе до господарства. Ви отримаєте  контакти особи, яка буде Вас зустрічати);
– з собою  на перший час студенту радимо мати 100-120 фунтів (бажано купити саме англійські фунти).
Загальні витрати : приблизно 600 доларів США .


Вимоги до студентів для участі у програмі

 • Програма доступна для учнів усіх спеціальностей
 • Ваша мотивація і бажання працювати на рослинницьких фермах, зацікавленість та здатність до навчання на місці роботи
 • Наявність гарного здоров’я , фізичного і психологічного стану
 • Вік : 18 – 40 років
 • Бажано: володіння розмовною англійською мовою
 • Бажано: наявність попереднього досвіду та практичної роботи в сільському господарстві
 • Наявність необхідної суми коштів до початку оформлення на програму


Корисно знати про програму

 • Зверніть увагу, що знання англійської мови не є обов’язковим для кандидатів, що надає можливість широкому колу студентів ліцею взяти участь у програмі
 • У Вас буде можливість отримати робоче місце на одну ферму з друзями та знайомими. Для цього ви впишите їх імена у Вашій анкеті.
 • Можливості вибору типу роботи (наприклад збір овочів або пакування фруктів) немає! (Ви повинні бути згодними працювати на тій роботі, яку Вам запропонують).
 • Мінімальні витрати на нормальне економне харчування протягом місяця в Англії складає 100-120 фунтів.
 • У Вас буде можливість взяти участь у цій програмі за квотою нашого навчального закладу наступного року.
 • Не зважаючи на обмеження місць, у Вас буде можливість взяти участь у цій програмі за квотою нашого навчального закладу, за умови своєчасного оформлення.

Осіб, хто не є студентами Новоселицького ліцею, і хто бажає взяти  участь у цій
програмі, просимо звертатися до приймальної комісії за інформацією щодо термінів та  правил вступу до  нашого закладу

Співробітник міжнародного відділу Людмила Миколаївна: +380981307151
Пошта: novoselytsia2017@gmail.com