Велика Британія

Сезонна робота у Великій Британії для студентів Новоселицького  аграрного професійно-технічного ліцею в 2020 р.

Програма сезонної роботи у Великій Британії для студентів аграрних навчальних  закладів України була відновлена у 2019 році після тривалої перерви з  2012 року. Уряд Англії відновив дану програму у формі пілотного проекту для студентів країн Східної Європи, зокрема України та Молдавії. Організаторами програми є кілька британських компаній, з однією із яких наш заклад підписав офіційну угоду про співробітництво. За результатами підписаної угоди студенти ліцею отримали можливість щорічно проходити виробничу практику у Великій Британії у межах затверджених квот. Таким чином Ви маєте реальний шанс отримати практичний досвід роботи у сфері рослинництва, здобувши добре оплачувану  сезонну роботу  в Британії.

Зверніть увагу, що програма є безкоштовною! Учням  не потрібно оплачувати послуги організатора практики, а також вносити додаткових платежів за участь у програмі на користь ліцею. Запрошуємо усіх студентів ознайомитися з умовами програми і радимо скористатися її перевагами!

Умови

Галузі розміщення:  рослинництво, польові роботи, а саме:
– збір фруктів та ягід (полуниця, малина, ожина та інші);
– збір овочів (капуста, броколі, цибуля тощо);
– господарства по вирощуванню грибів;
– пакування фрутів та овочів ( у ппакувальному цеху ).

Термін роботи: 5- 6 місяців

Обов’язки на виробництві: в залежності від типу роботи :

– збір фруктів в полі або в теплиці (ягоди зазвичай ростуть не на землі, а на рівні поясу на спеціальних поличках);
– збір овочів у полі;
– пакування, фасування, відвантаження овочів та фруктів у пакувальному цеху.

Проживання: житло робітникам надається завжди. Зазвичай це літній будинок (караван)  або хостел для працівників неподалік від ферми. Проживання від 2 до 6 осіб в одному будинку, як правило по двоє в кімнаті. Кухня із усім кухонним приладдям, ванна кімната, пральня знаходяться в тому ж будинку або в окремому приміщенні неподалік. 

Вартість житла:
 52,85 фунта в тиждень (списується із заробітної плати).

Зарплата: 8,21 фунтів на годину (приблизно 10 євро). На деяких фермах працівники, що не досягли 25 річного віку отримують 7,70 фунтів за одну годину. Виплачується на банківську картку, як правило, раз в тиждень.

За 200 годин роботи (середня місячна кількість робочих годин на фермах) студенти можуть заробляти 1500 доларів щомісяця ( після сплати податків, вартості житла та економного харчування).

У разі відсутності роботи (наприклад у зв’язку з непогодою) компанія – організатор  у будь якому разі виплачує робітнику зарплату за 32 години на тиждень. Тобто, Ви гарантовано зможете відкласти близько 1000 долларів на місяць, навіть якщо роботи не буде протягом цілого місяця! Якщо Ви будете перевиконувати встановлену норму роботи (наприклад по збору полуниці), то Вам будуть платити додатково і Ваша погодинна ставка буде більше ніж 8,21 фунтів. Тобто є можливість заробляти більше ніж 1500 доларів на місяць!

Ставка податку із заробітної плати студентів: знижена до 8-9 відсотків. Якщо Ваш заробіток складе за 6 місяців більше ніж 12000 фунтів, податок на суму більше вказаної буде значно вищою, до 25 відсотків, однак частину цього податку можна буде повернути після закінчення програми.

Понадурочні години роботи оплачуються за такою ж самою погодинною ставкою – 8,21 фунт на годину. Їх наявність не є обов’зковою умовою і залежить від виробничої доцільності та волі роботодавця.

Cоціальний захист: працівник має право на безкоштовне медичне обслуговування та невідкладну медичну допомогу, виплату лікарняних у разі хвороби. Для цього одноразово сплачується страховий внесок у розмірі 30 фунтів (вираховується із першої заробітної плати).
Працівникові також гарантується виплата відпускних коштів у сумі 100-150 фунтів за місяць в залежності від величини зарплати ( виплачується після закінчення роботи).


Процедура та терміни оформлення

Заявки на участь у програмі на сезон 2020 року приймаються до середини квітня 2020 року. Однак ми радимо усім студентам подавати свої заявки якнайскоріше, так як  кількість вакансій лімітована і першими будуть оброблятися заявки тих кандидатів, хто подав їх раніше. Для цього зверніться до міжнародного відділу ліцею.
У кінці квітня – протягом травня 2020 року відбудеться зустріч студентів Новоселицького аграрного професійно-технічного ліцею з представниками організатора практики у Великій Британії. Під час зустрічі Ви зможете задати будь-яке запитання та отримати якісну відповідь щодо умов програми. Після зустрічі Вашу кандидатуру офіційно затвердить компанія-організатор та протягом двох – трьох тижнів Ви отримаєте запрошення на роботу. У цей час можливе проходження співбесіди з представником роботодавця, однак переважна кількість кандидатів отримує запрошення автоматично. На наступному етапі Ви заповните візову анкету та подасте документи для отримання сезонної робочої візи до посольства Великої Британії в Україні. Очікування дозволу на роботу від Імміграційної служби Англії: 2 – 3 тижні.
Звертаємо Вашу увагу, що особи, які мали попередні депортації із країн Шенгенської угоди, Канади чи США напевно отримають відмови в отриманні візи, тому їхня участь у цій програмі неможлива!
Виїзд на практику до Англії – з середини квітня до середини червня 2020 року.
Протягом усього процесу оформлення на дану програму студентів супроводжує працівник міжнародного відділу ліцею, від якого можна отримати інформацію, яку Ви не змогли знайти на нашому сайті.

Витрати студента на програму:
– вартість візи : 244 фунти (приблизно 300 доларів США);
– вартість подорожі до Великої Британії (автобусом) : біля 100 доларів;
– транспортні витрати по Британії : приблизно 30 – 60 доларів. (представник ферми зустріне Вас в заздалегідь обумовленому місці та відвезе до господарства. Ви отримаєте  контакти особи, яка буде Вас зустрічати);
– з собою  на перший час студенту радимо мати 100-120 фунтів (бажано купити саме англійські фунти).
Загальні витрати : приблизно 600 доларів США .


Вимоги до студентів для участі у програмі

 • Програма доступна для учнів усіх спеціальностей
 • Ваша мотивація і бажання працювати на рослинницьких фермах, зацікавленість та здатність до навчання на місці роботи
 • Наявність гарного здоров’я , фізичного і психологічного стану
 • Вік : 20 – 45 років
 • Бажано: володіння розмовною англійською мовою
 • Бажано: наявність попереднього досвіду та практичної роботи в сільському господарстві
 • Наявність необхідної суми коштів до початку оформлення на програму


Корисно знати про програму

 • Зверніть увагу, що знання англійської мови не було обов’язковим для кандидатів, що надало можливість чималій кількості студентів ліцею взяти участь у програмі у 2019 році. (На фермі у будь якому разі є українці, хто знає англійську, через них і проходить  спілкування із роботодавцем).
 • У Вас буде можливість отримати робоче місце на одну ферму з друзями та знайомими. Для цього ви впишите їх імена у Вашій анкеті.
 • Можливості вибору типу роботи (наприклад збір овочів або пакування фруктів) немає! (Ви повинні бути згодними працювати на тій роботі, яку Вам запропонують).
 • Мінімальні витрати на нормальне економне харчування протягом місяця в Англії складає 100-120 фунтів.
 • Після повернення в Україну Вам компенсують половину вартості візи (приблизно 150 доларів) і у Вас гарантовано буде можливість взяти участь у цій програмі за квотою нашого навчального закладу наступного року.

Осіб, хто не є студентами Новоселицького ліцею, і хто бажає взяти  участь у цій
програмі, просимо звертатися до приймальної комісії за інформацією щодо термінів та  правил вступу до  нашого закладу

Співробітник міжнародного відділу Костик Дар’я Юріївна: +380981307151
Пошта: novoselytsia2017@gmail.com